Zieleń na tarasach czy balkonach jest równie ważna, co zieleń otaczająca budynek. W zależności od wielkości i kształtu balkonu lub tarasu, można w różnoraki sposób zaprojektować i urządzic daną przestrzeń. Posługując się odpowiednimi roślinami, a także naczyniami, w których będą rosły, powstać może kolejne, zielone wnętrze naszego mieszkania czy domu.

Doskonale sprawdzają się drewniane donice, których kolor można dobrać do koloru stolarki okiennej czy drzwiowej. Ich zaletą jest również fakt, że można zamówić praktycznie każdy wymiar i dopasować do konkretnego miejsca. Dobrym pomysłem są również donice rattanowe, przystosowane do warunków zewnętrznych, a więc zarówno do temperatur zimowych jak i letnich. Dla wystroju minimalistycznego czy bardziej eleganckiego, pasować mogą donice metalowe czy ceramiczne.

Odpowiednio dobrane rośliny dopełnią klimatu. Jeśli mają osłaniać przed sąsiadami przez cały rok, dobrze jest wybrać iglaki lub krzewy zimozielone. Jeśli mają cieszyć kwiatami na wiosnę, powinny to być rośliny kwitnące.  W zależności od zamysłu, do takich nasadzeń doskonale nadają się również byliny.

 
Copyright Viridis 2014 - Marta Werka - 01-390 Warszawa, ul. Sucharskiego 6/80, tel.: 506 879 303 created by visualteam